Zespoły 2014

W koncercie biorą udział cztery zespoły, spośród których zostanie wyłoniony Debiut 2014 i przyznane nagrody. Na koniec wieczoru zagra nasza Gwiazda, czyli Debiut 2013.

 

Mocni w Wierze

www.mocniwwierze.olsztyn.pl

Napisali o sobie:

„Mocni w wierze” to zespół kilkudziesięciu osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga… Pragniemy pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chcemy dzielić się z innymi swoją pasją, radością i wiarą…”

Od 2009 r. przygotowują koncerty – widowiska multimedialne, którym towarzyszą liczne efekty dźwiękowe i wizualne. Wykorzystując nowe technologie, chcą aby ich przesłanie było równie atrakcyjne co dobre.

Ich koncerty to:

  • około trzydziestoosobowy chór
  • 20 muzyków z Olsztyna i całej Polski (m.in. sekcja smyczkowa „Absolwent”),
  • poruszająca muzyka na żywo z różnych stylów (m.in. rock, pop, gospel, reggae) – utwory w autorskich aranżacjach,
  • pełna obsługa techniczna, porównywalna z koncertami największych polskich gwiazd sceny muzycznej (dźwięk, wizja, światło),
  • około 50 osób zaangażowanych w organizację, logistykę i promocję koncertu.

Dodają, że…

Przez długi czas nie posiadaliśmy nazwy, działając przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie jako zespół posługujący muzycznie w czasie niedzielnych mszy akademickich. Zaczęliśmy być określani „Mocnymi w wierze” po koncercie o tym właśnie tytule, który odbył się 11 grudnia 2010 r. w kościele akademickim w Olsztynie. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, wygłoszonego z okazji wspomnianych Dni Młodzieży, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami:Jesteście „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7). Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, stały się również naszym mottem!

Więcej znajdziecie na ich stronie.

mocni_w_wierze_2 mocni_w_wierze_1

 

Acoustic Praise

www.ap.bosko.pl

Prehistoria zespołu sięga roku 2000 i podąża aż do Płocka…, a co dzisiaj piszą o sobie?

„Zdajemy sobie sprawę, że i bez nas rynek muzyczny obfituje w coraz to nowsze projekty i przedsięwzięcia. Muzyka religijna nie stanowi tu żadnego wyjątku – i bardzo dobrze.

Charakter naszych utworów być może nie do końca mieści się w ramach muzyki liturgicznej. Zawsze jednak staraliśmy się spełniać postawione sobie zadanie – służba i animacja podczas mszy świętych, rekolekcji, skupień.

Czy myśleliśmy o koncertach? Raczej nie! Koncert to duże wyzwanie, z którym wcześniej czy później musieliśmy się zmierzyć. Stało się! Zmierzyliśmy się z nim bardzo szybko…

Coś o nas? Chcemy być jak glina w ręku Garncarza, który uczyni z nią to, co najlepiej potrafi, wedle swej woli. Przecież z Jego ręki ona pochodzi i do Niego należy…”

Po więcej zapraszamy na ich stronę – wspomnimy, że własnie ukazała się ich płyta „Bosko” w całości poświęcona św. Janowi Bosko.

acoustic-praise ap_bosko_plyta

 

Zespół 33

www.zespol33.pl

Powstały w 2007 roku zespół „33” tworzą muzycy od lat zaangażowani w ważne inicjatywy chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce (m.in. Na Fali Wielbienia). Artyści „33” są dobrze znani publiczności z uczestnictwa w takich projektach jak TGD, Gospel Joy, Pinokio Brothers, Lumen czy Bogu Jedynemu Chwała (Poldek Twardowski).

Dlaczego taka nazwa? Jak sami piszą:

„Zespół nieustannie pragnie zgłębiać ogromną wartość czasu ustalonego przez samego Pana i w uwielbieniu celebruje ten właśnie „moment”. 33 to szczególna liczba w Ewangelii: 33 lata trwał pobyt Pana Jezusa na Ziemi, 33 lata miał też Chrystus, kiedy oddał życie dla zbawienia każdego człowieka. Liczba ta pojawia się również w Starym Testamencie. W Psalmie 33, wiersz 3, psalmista zachęca do tego, aby śpiewać Panu „pieśń nową”. Odkrywanie nowej pieśni jest dla członków zespołu zachętą do poszukiwania własnego sposobu wielbienia i otwarcia się na pieśń samego Boga.”

We wrześniu 2013r. ukazała się płyta zatytułowana: „Jezus Królem Chwały”, na której słychać przeróżne muzyczne inspiracje. Pojawiają się motywy, które wzruszają, podnoszą, dają siłę i chęć do działania. Treść i muzyka niekiedy prowadzi ku zatrzymaniu i trwaniu w uwielbieniu, a czasem z ogromną radością każe wykrzyczeć o Chwale Pańskiej. Patronat honorowy nad płytą objął Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Płyta „Jezus Królem Chwały” zawiera 14 utworów w nowoczesnej stylistyce muzycznej, gdzie obok wyśpiewanych z mocą, pięknych linii melodycznych, wspartych ciepłym brzmieniem akustycznych instrumentów, płynie orzeźwiający rytm akustycznych i elektronicznych instrumentów perkusyjnych, połączony z finezyjnie grającą gitarą basową i pięknymi solowymi partiami gitary.

Jezus-Krolem-Chwaly Zespol33

Albo i nie 

www.alboinie.pl

„To nie jest zwykły zespół. Rzadko spóźnia się na próby. Lubi popijać herbatę malinową z kilkoma łyżeczkami cukru w trakcie pracy, modli się przed próbą i wcale nie po to, by się nie pozabijać. Twierdzi, że gra muzykę, ale nie jest w stanie powiedzieć jaką. Na koncertach nie skacze, ale dużo się śmieje.” – tak piszą na swojej stronie.

Mają już na swoim koncie kilka nagród m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, I miejsce na festiwalu Złote Tłoki w Katowicach czy I miejsce na festiwalu „Słuchaj i patrz” w Krakowie. W 2013 roku zespół wydał debiutancką płytę pt. Tak.

alboinie_promo alboinie_foto_koncerotwealboinie_okladka

 

KUP PŁYTĘ ALBO I NIE – TAK>>>

 

Kuba Kornacki & Kanaan – czyli Debiut 2013

www.tato.kornaccy.pl

Kuba Kornacki – piosenkarz, aktor – absolwent krakowskiej PWST, pedagog Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Choć może powinniśmy napisać przed tym wszystkim i na pierwszym miejscu: mąż Małgosi i ojciec Miriam i Piotra – po prostu tato.

Zespół w 2013 wydał swój pierwszy profesjonalny longplay pt TATO. Autorem tekstów i muzyki jest Kuba, który również śpiewa. Z Kubą współtworzy i śpiewa żona Małgosia.

O swoich utworach autor mówi, że są jakby fotografią jego spotkania z Bogiem – bardzo często nowe inspiracje, czy nawet gotowe teksty, pojawiają się w przestrzeni modlitwy osobistej. Mówi również, że „muzyka powinna rozbijać ludzkie twierdze” – te słowa przytoczył Łukasz Sośniak (Gospel Box). Cóż to są owe „ludzkie twierdze”? Nasz intelekt, nasz rozum i czysto rozumowe podejście do świata, nasza skomplikowana filozofia życia i ciągłe próby „odwracania kota ogonem”. Żyjemy w świecie, w którym „miłość jest uważana za przedmiot ewolucji, podobnej skrzydłom u ptaków i płetwom u ryb” (fragment mowy pożegnalnej Piotra Fronczewskiego dla Gustawa Holoubka przytoczonej przez Kubę). W którym człowiek kwestionuje wszystko i stawia się ponad wszystkim. Im bardziej jesteśmy sprawni intelektualnie, im bardziej polegamy na rozumie i nim ogarniamy świat, tym trudniej nam uwierzyć i przyjąć tę prawdę, że Bóg nas kocha. I dlatego możemy mu w każdej chwili powiedzieć TATO.

Na koniec parę słów od samego Kuby:

Miłość Boża, której doświadczam, jest zaskakująca, twórcza, radosna, namiętna i szalona. I takie są te piosenki. Mówią o Bogu w sposób bardzo osobisty, wręcz intymny. Ale równocześnie są zaproszeniem dla każdego, aby odkrył taką przestrzeń intymnego spotkania z Odwiecznym Potężnym Bogiem, który postanowił zostać naszym Tatą.

I parę słów o stylistyce utworów:

Jest bardzo rozległa, poczynając od popowych i funkowych akcentów, poprzez utwory bliżej reagge, poprzez muzykę świata i brzmienia folkowe, łączące różne tradycje etniczne z bogatą symfoniczną fakturą, inspirowaną muzyką filmową Hansa Zimmera. Jest też ballada inspirowana średniowiecznymi tradycjami wędrownych trubadurów. A wszystko to przyprawione jazzową harmonią i wrażliwością muzyków.

I jest to w pełni uzasadniony opis, bowiem muzycy współpracujący z Kubą to grono znanych osobowości muzycznych z wieloletnim doświadczeniem, biorących udział w wielu różnych projektach. Są to między innymi: Maciej Afanasjew –aranżacje, skrzypce, Grzegorz Nadolny – kontrabas, gitary basowe, Cezary Paciorek – akordeon, instrumenty klawiszowe, Szymon Damięcki – gitary akustyczne, elektroakustyczne i solowe, Waldemar Franczyk – instrumenty perkusyjne i wielu innych.

Kuba Kornacki & Kanaan Kuba Kornacki & Kanaan

KUP PŁYTĘ KANAAN – TATO >>>