Zaśpiewaj PARADISO na 503.urodziny Filipa Neri – konkurs!!!

ZAŚPIEWAJ PARADISO NA 503.URODZINY FILIPA NERI

Fundacja “Chrześcijańskie Granie” zaprasza do udziału w konkursie: Zaśpiewaj PARADISO. Zapraszamy do przysyłania swojej wersji znanej piosenki z filmu o św. Filipie Neri. Do wygrania nagrody i możliwość występu podczas 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie! Termin nadsyłania filmów – do 12 lipca 2018 roku.

 

 

Wystarczy nagrać filmik z waszym wykonaniem piosenki “Preferisco il Paradiso” (format pliku: mp4) i podesłać do 12 lipca 2018 na adres: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Zarząd fundacji wybierze najlepsze filmiki, opublikuje je na youtube i na stronie festiwalu już 21 lipca – w 503 urodziny św. Filipa Neri.

 

W ramach głównej nagrody wszyscy śpiewający w nagranym filmiku otrzymają bezpłatny wstęp na 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie oraz możliwość zaśpiewania utworu (a capella) na żywo.

 

Utwór PREFERISCO IL PARADISO z filmu o św. Filipie Neri:

 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 lipca o 9.00 na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

Od 21 lipca 2015 Święty Filip Neri jest patronem fundacji “Chrześcijańskie Granie”. Fundacja organizuje m.in. festiwale, koncerty i panele o muzyce chrześcijańskiej. Szczególnym zadaniem jest też promocja młodej sceny muzycznej.

 

 św. Flip Neri

Święty Filip Neri – (ur. 21 lipca 1515 we Florencji, zm. 26 maja 1595 w Rzymie) – Zaznaczył się w historii muzyki jako twórca i propagator oratorium – organizował on nabożeństwa połączone ze śpiewaniem pochwalnych pieśni religijnych (laudes) w formie dialogowanej. Od nazwy domu (oratorio), w którym wykonywano te nabożeństwa, przyjęła się nazwa tej formy muzycznej. W 1534 udał się do Rzymu, gdzie studiował filozofię i teologię. Przerwał studia i w 1548 założył “Bractwo Świętej Trójcy”, opiekujące się pielgrzymami i chorymi. W 1551 przyjął święcenia kapłańskie. Przy kościele św. Hieronima della Carità w Rzymie założył “Oratorium” – miejsce przeznaczone dla elity intelektualnej miasta, gdzie spotykali się artyści, kupcy, mieszczanie i kapłani. Filip organizował tam koncerty muzyczne, wykłady o najnowszych prądach w sztuce, dysputy o historii i archeologii. Został przez niektórych oskarżony o nowinkarstwo, a papież Paweł IV zakazał mu na pewien czas działalności. Filip Neri dzięki aktywności duszpasterskiej jest nazywany “Apostołem Rzymu”. Filip Neri otrzymał stygmaty Ducha Świętego. W 1551 założył zakon filipinów (oratorianów). Była to pierwsza formacja zakonna katolicka, w której nie było ślubów zakonnych. Zmarł w wieku 80 lat. (wikipedia)

 

Wspieraj fundację Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Polecamy: 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie // 25 listopada na Arenie Ursynów zagrają: Let Him Run, Duża Rajska Kawa, siostra Julita Zawadzka, StronaB, Kuba Kornacki i Kanaan oraz ksiądz Andrzej Daniewicz (La Pallotina). Kup bilet w dobrej cenie na WWW.EVENTIM.PL

 

BILETY:
29 zł. (trybuny) / 49 zł. (płyta) do 30 czerwca
39 zł. (trybuny) / 59 zł. (płyta) do 30 października
49 zł (trybuny) / 69 zł. (płyta) od 1 listopada do 26 listopada
Bilet grupowy – powyżej 10 osób –
30 zł. (trybuny) / 40 zł. (płyta)

You may also like...