Swieza krew w Gosciu Niedzielnym – recenzja plyty StronyB

Recenzja płyty StronyB - Gość Niedzielny

„Na krążku znalazłem to, co najbardziej lubią tygrysy„… pisze Marcin Jakimowicz w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego. Tak zaczyna się recenzja krążka Debiutu 2012 – StronyB.

Długo oczekiwana płyta podbija serca ludzi. My już to wiemy. Tym bardziej cieszą słowa recenzji, że autor znalazł …”punkową zadziorność, świeżość przekazu, brudne gitary, teksty omijające szerokim łukiem katolicką łopatologię„.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie – StronaB to pięcioosobowa formacja muzyczna powstała w 2008 roku, w swej twórczości poruszająca się po dźwiękach szeroko pojętej muzyki rockowej. Teksty inspirowane rzeczywistością i Pismem Świętym nawiązują do codziennych wyborów, jakie stawiane są na drodze człowieka – katolika. Stąd też nazwa zespołu. Symbolizuje ona „dwie drogi” , o których mowa w Księdze Powtórzonego Prawa: „(…) kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo”. W grudniu ukazała się ich debiutancka płyta „Dwa jabłka na czereśni”

 

 

StronaB debiutuje z mocą. Jak już wcześniej wspominaliśmy, jeszcze w lutym ukaże się teledysk do „Hamleta”, zaś jeśli chcecie poczuć „podwójną siłę ognia” podczas koncertu live – zapraszamy na Debiuty 2013! Tym razem zespół wystąpi jako gwiazda wieczoru!

Tymczasem nie będziemy przytaczać całej recenzji. Kupcie Gościa i czytajcie. Zapraszamy! A poniżej coś do posłuchania!:)

 

You may also like...

Dodaj komentarz