StronaB – gwiazda Debiutów 2013!

Gwiazda tegorocznego konkursu DEBIUTY 2013, laureaci DEBIUTÓW 2012, zdobywcy Złotego Krążka na festiwalu Chrześcijańskie Granie. Czy to mało? Wtedy też ukazała się ich debiutancka płyta – Dwa jabłka na czereśni, a w grudniu tytułowy utwór wskoczył na pierwsze miejsce listy przebojów Muzyczne Dary, gdzie do tej pory utrzymuje się w pierwszej dziesiątce.

 

Dobre rockowe brzmienia. Granie pełne mocy, soczyste, porywające, a czasami przejmujące. Świetne zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. W tekstach opisują własną relację do świata i Boga, ale też to, co widzą w relacji człowiek – Bóg, człowiek – wiara.

stronaB_003

Zespół mówi o sobie, że po ludzku nie powinien istnieć, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Pochodzą z małej miejscowości Jeziorzany na Lubelszczyźnie, gdzie – jak to bywa w wielu podobnych miejscowościach – trudno o dobry start dla młodych. Kościół i parafia, albo bary i sklepy z piwem – to wszystko, co mieli do wyboru. Dla młodych gniewnych to nie był atrakcyjny zestaw. Aż zjawił się w ich życiu „Boży człek” – ks. Arsen, „ksiądz z powołania, perkusista z zamiłowania, człowiek renesansu i wariat Boży w jednym”. Od niego zaczęła się muzyka, swoją miłością do niej przyciągnął młodych do Kościoła, z którym nie było im do tej pory po drodze.

Zaczęło się inne życie, próby, ćwiczenia, warsztaty, rekolekcje – powoli wtapiały się w codzienność. Bóg prowadził swoje owieczki w sobie tylko znanym kierunku aż doprowadził do powstania projektu, który teraz możemy słuchać i oglądać jako StronaB.

 

Zapraszamy już 14 kwietnia do Dobrego Miejsca na warszawskich Bielanach!

You may also like...

Dodaj komentarz