Prapremiera płyty Muodych Kotów: Impuls na spontana

 

Jeszcze mUodzi, a już tacy dojrzali. Jeszcze pachną świeżością, a już mają spore doświadczenie. Było to widać podczas koncertu będącego prapremierą płyty ,,Impuls,, zespołu Muode Koty. W klubie Docelowo odbyła się prezentacja pierwszego krążka zwycięzców Debiutów 2016. Jutro podczas finału Festiwalu Debiuty 2017 odbędzie się premiera ogólnopolska płyty.

 

Największą siłą tekstów na płycie Impuls jest szczerość. Młodzi wykonawcy rapują o tym, co dla nich osobiście najważniejsze – czyli Jezus,  wady, takie jak chciwość czy zazdrość. Wszystko to wypływa z ich historii. Ta autentyczność sprawia, że chce się poderwać z miejsca, aby „bitować” razem z nimi. Do tego mają świetny kontakt z publicznością- potrafią żartować, rozśmieszać – śmiejąc się z siebie nawzajem.

 

Na początku wydawało się, ze kameralna scena Docelowa jest za małą na pięciu młodych, zdolnych facetów. Tymczasem z taką gracją poruszali się na niej, że z powodzeniem mogłoby tam się znaleźć nawet 3 osoby więcej. Z kolei energii, która zarażali publikę mieli tyle, że z powodzeniem roznieśliby Stadion Narodowy. Aż dziw że w rok po wygraniu Chrześcijańskich Debiutów tyle osiągnęli. I to już bez swojego mentora. Widocznie Hiob naprawdę wiedział, kiedy Muode Koty wypuścić na wolność.
Tekst: Karol Brejnak
Foto: Karol Regulski
Dochód z płyty Impuls wspomoże rozwój fundacji „Chrześcijańskie Granie”. Informacje o wydarzeniach promujących album można znaleźć na www.koncertdebiuty.pl Wspieraj i zorganizuj koncert na trasie promującej płytę Impuls. Napisz: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl, zadzwoń: tel. 513 844 481.

You may also like...