Lista z Mocą wybrała – BeU wystąpi w Koncercie Debiuty 2015

BeU to drugi zespół, który wystąpi podczas V edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Warszawie. Decyzję poznaliśmy dzisiaj w trakcie Listy z Mocą. Zespół wytypował ks. Jacek Miszczak – dyrektor RDN Małopolska i prowadzący listę. Tydzień wcześniej, Chrześcijańskie Granie wybrało Soudarion. Trzecią kapelę, która zagra w Dobrym Miejscu poznamy jeszcze w 2014 roku. Na początku grudnia startuje głosowanie. Internauci wybiorą jeden z 7 zgłoszonych zespołów.

 

Wybrani przez Listę z Mocą

Zespół Beu powstał niedawno (lipiec 2013), choć repertuar dla niego autorka utworów – Urszula Bednarczyk – tworzyła od dwóch lat, nie sądząc, że kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, raczej z założeniem tworzenia do szuflady. Niektóre piosenki powstały jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, stąd stopniowo repertuar zyskał pewną rzeszę odbiorców, którzy zaczęli namawiać na „wypłynięcie na głębię”… Nie jest to muzyka liturgiczna, raczej rozrywkowa, skoczne rytmy i melodie, choć pojawia się i polska melancholia…

W tekstach autorka pisze o ważnych dla niej sprawach, o relacji z Panem Bogiem, próbuje znaleźć chrześcijański kontekst dla problemów codzienności. Stąd także pomysł na ten projekt, jego formę muzyczną opartą na rytmach muzyki funk, disco, rock.

Zespół ma ze sobą pierwsze koncerty (Festyn u św. Michała w Lublinie, festiwal Cecylianka w Lublinie, festyn Kapucynalia w Lubartowie, Zaduszki Artystyczne w klasztorze oo. Kapucynów w Lubartowie ; zakwalifikował się także do festiwalu Hosanna w Siedlcach w 2013 r.  oraz 2014 r.).

BeU – sami o sobie:

Bez względu na to, czy nazwę zespołu czytamy po polsku (właśnie tak czytamy) , czy angielsku, BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste. U źródła naszej muzyki leży przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu. Inny kierunek to droga na manowce, o czym zdążyliśmy się przekonać.W maju 2014r. nagraliśmy wspólnie z Good God – zespołem kleryków MSD w Lublinie – płytę „Droga ocalenia”, na której trzy utwory w naszym wykonaniu znalazły się jako „bonus” . Nasza piosenka z tej płyty, „Droga” stałą się propozycją w 159 notowaniu (30.10.2014r.) radiowej Listy z Mocą. W następnym, 160 notowaniu „Droga” znalazła się na 1 miejscu tej listy i przez dwa kolejne tygodnie na tej pozycji utrzymała się. W 162 wydaniu Listy na piosenkę „Droga” zagłosowała rekordowa ilość osób.

 

Strona zespołu: https://pl-pl.facebook.com/beuzespol

 

You may also like...

1 Response

  1. Luty 5, 2015

    […] 2015 roku. Tym razem o miano najciekawszego debiutu roku będą ubiegać się trzy zespoły: BeU, Good God i Soudarion. Więcej informacji znajdziecie na […]

Dodaj komentarz