Debiuty na festiwalu w Tarnowie

Miał być spokojny majowy weekend. Słońce, wypoczynek i nicnierobienie. Tymczasem słońce zawiodło (choć nie do końca), a leniwy wypoczynek zamienił się w mamę Chylińską, której energia płynąca ze sceny porywała tłumy. Zamienił się też w nasz Debiut 2012 – StronęB, która rockową zadziornością porywa publikę. I wreszcie stał się premierą debiutanckiej płyty HIOBa. Tarnowski rynek 2 maja stał się centrum młodej sceny muzycznej Polski.

W dniach 2 – 4 maja RDN Małopolska organizowało festiwal „3maj się zdrów„, czyli święto dobrej muzyki, sportu i zdrowego stylu życia. I zrobiło to z rozmachem. Widać było, że jest to największa stacja radiowa w regionie małopolski. Pierwszy dzień to Agnieszka Chylińska – z pierwszym koncertem po urodzeniu dziecka oraz co dla nas ważne – Strona B i Hiob. Drugi to Bracia, a ostatniego dnia rytmicznym reggae bujała Paprika Korps.

Ponieważ interesował nas w zasadzie tylko koncert na tarnowskim rynku – będzie tylko o nim. Po resztę zapraszamy tu – www.rdn.pl.

Tarnów powitał nas pochmurnie i deszczowo, ale nic dziwnego jeśli słońce zrywa się ze sznurka. A mieliśmy przywieźć je na festiwal. Jak się później okazuje – słońce się pojawi, ale o tym za chwilę. Przybywamy tak by zdążyć na nasz Debiut 2012 – StronęB. Grają o 16.30. Trudna godzina, nawet dla najbardziej znanych. Tym bardziej, że pada.

Radzą sobie jednak wyśmienicie. Mimo niewielkiej publiczności, słychać było, że grają z sercem. Mocno, dynamicznie i porywająco. Dostaliśmy to na co czekaliśmy – rytmiczną perkusję Kamila, pobudzający bas Rufusa, ostre i melodyjne riffy Radka oraz Pawła. No i oczywiście pięknie nieprzeciętny wokal Klaudii. Nic dziwnego, że publiczność po koncercie mówiła – było zdecydowanie za krótko. Chcemy więcej! Kolejnym dowodem na bardzo dobry występ niech będzie fakt, że słońce przebiło przez chmury. I tylko podczas ich występu…

StronaB_Tarnow

Po StronieB zagrał jeszcze jeden młody zespół, a my przygotowaliśmy się do kolejnego dużego wydarzenia. Po 18.00 pojawił się bowiem HIOB – raper, który wystąpił w tym roku w koncercie Debiuty. Moment był szczególny, bo właśnie Tarnów stał się świadkiem premiery debiutakckiego krążkaStyl Południowo – Wschodni. I to premiery międzygalaktycznej – jak brzmiała zapowiedź jego koncertu. Tak więc, razem z nim cieszyliśmy się z „dziecka” jakim jest ta płyta. Marzenie stało się faktem. Symbolicznie w wieku 33 lat.

Znając jego możliwości, nie zawiedliśmy się. Styl południowo – wschodni jest tym co płynie z serca. Hiob wyrapował siebie. Swój ból po stracie dziecka, ale też i nadzieję. Przyznanie się tego kim jest i wołanie do św. Michała Archanioła. Hiob to nie tylko hip-hop, pokazał nam też, że wokal też ma niezgorszy. Mogliśmy pobujać się również w reggaeowych rytmach. I musimy przyzać, że ten mix wychodzi mu bardzo dobrze. Jak zdradził nam sam artysta – następna płyta ma podążać właśnie w tym kierunku.

Hiob_Tarnow

Na koniec została nam gwiazda wieczoru – Agnieszka Chylińska, która zagrała pierwszy koncert po urodzeniu córeczki. Co prawda nie był to cel naszej wyprawy, ale warto o tym wspomnieć. Niezaprzeczalny talent. Świetny głos i show na scenie. I uśmiech. Właśnie to chyba najbardziej uderzało. Widać i słychać było niesamowitą radość bijącą z Agnieszki. Muzykę gra przecież mocną, drapieżną. Aaa, i miała niesamowity kontakt z publicznością, którą bawiła żartem, albo porywała do wspólnego śpiewu. Zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.

Chylinska_Tarnow

Tak więc Debiuty zagościły w Tarnowie, a sam 3maj się zdrów festival pozostanie na naszej mapie wydarzeń z dużyyym plusem. Warto przyjechać za rok!

You may also like...

Dodaj komentarz