Debiuty 2015 / Głosowanie – Dobre Ludzie

Debiuty 2015 - Dobre Ludzie

Jeśli wybierasz zespół Dobre Ludzie wyślij sms pod numer 71051 o treści RDN.DEBIUTY.2 (1,23zł z vat) lub zagłosuj TUTAJ(Głosowanie trwa do 17 grudnia 2014.)

Zespół o sobie:

Katowicki zespół DOBRE LUDZIE powstał z inicjatywy muzykującego poety i dziennikarza „Gościa Niedzielnego” Szymona Babuchowskiego oraz gitarzysty fingerstyle Patryka Filipowicza. Obaj artyści spotkali się w 2006 r. w zespole Dobre Duchy, gdzie przez pięć lat grali eksperymentalną, improwizowaną muzykę do wierszy Szymona. Wkrótce jednak zatęsknili za tworzeniem melodyjnych piosenek, które będą sprawdzały się zarówno w intymnej atmosferze spotkań literackich, jak i na scenie.

Od 2009 r. zaczęli pracować równolegle nad własnym materiałem. Początkowo jako duet Babuchowski & Filipowicz – na wokal i gitarę akustyczną. W 2013 r. dołączył do nich basista Jacek Raciborski i od tego momentu grają już pod szyldem DOBRE LUDZIE. Podstawowy skład zespołu stanowi wspomniana trójka: Szymon Babuchowski (śpiew), Patryk Filipowicz (gitary), Jacek Raciborski (gitara basowa), których w poszczególnych nagraniach wspomagają zaproszeni muzycy: Elżbieta Zigler (klawisze, śpiew), Ryszard Sierotnik (perkusja), Jakub Jakubowski (gitara), Dawid Wydra (trąbka), Przemysław Żurek (instrumenty perkusyjne) oraz kwartet smyczkowy Festivo.

Pod koniec 2013 r. ukazał się singiel z piosenkami „Nowy Rok” i „Twój czas jest w tobie”. Pierwsza z nich, inspirowana latynoskimi dźwiękami, dotarła na szczyt listy przebojów „Muzyczne Dary” i „Listy z Mocą!”. Druga jest często grana przez stacje nastawione na chillout i pogranicza jazzu. Kolejne utwory goszczące w radiu to delikatna bossa nova „Cała ze słów” oraz pełen zaskakujących, syntetycznych brzmień numer „Lepiej nie ściemniaj”. Chrześcijańskie przesłanie, a jednocześnie uniwersalne wartości niesione przez teksty, sprawiają, że piosenki te goszczą zarówno w stacjach katolickich, jak i w świeckich mediach (co w obecnych czasach należy do rzadkości).

Muzycy właśnie ukończyli prace nad debiutancką płytą. Album, zatytułowany „Łagodne przejście”, będzie zawierał 12 utworów. We wszystkich odnajdziecie cechy rozpoznawcze DOBRYCH LUDZIÓW: melodyjność, niebanalne teksty Szymona i wysmakowane gitary Patryka.

 

Strony zespołu:

https://www.facebook.com/dobreludzie2014
http://babuchowski.com.pl

 

http://youtu.be/vux9rhkDD_A?list=PLoSI3P3fKp-uoZdH_3Ej1xv3eaNi22rKm

You may also like...

Dodaj komentarz