Debiuty 2013 – Twoje Niebo

twoje_niebo Do Koncertu już całkiem niedługo, warto abyście poznali lepiej naszych wykonawców. Od dzisiaj przez najbliższe dni będziemy prezentować zespoły, które zagrają dla nas 14 kwietnia w Dobrym Miejscu.

„Znalazłam moje niebo na ziemi, albowiem niebem moim jest Bóg, a Bóg mieszka we mnie!” to inspiracja tymi słowami bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej sprawiła, że w roku 2009 w Przemyślu powstał zespół wokalno – instrumentalny o nazwie Twoje Niebo.

Zespół tworzą „licealiści, studenci i trochę wcześniej urodzeni”. Jest ich około czterdziestki – wokalistów i instrumentalistów.

Aranżami zajmuje się Paweł Gorczyca – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu. Sekcją instrumentalną dowodzi Józefa Rusinowski – student Akademii Muzycznej w Krakowie, który również jest kompozytorem utworów dla zespołu. Nad całością pieczę sprawuje o. Mariusz Wójtowicz OCD, który również tworzy większość tekstów.

Wśród takiej różnorodności osób tworzących zespół musi być również miejsce dla różnorodności tworzonej i wykonywanej muzyki. W twórczości Twojego Nieba przeplatają się i współbrzmią takie gatunki jak: jazz, gospel, blues, reggae, soul, pop oraz poezja śpiewana.

Znakiem rozpoznawczym zespołu, jak sami o sobie mówią, jest „spontaniczność i żywiołowość, a zarazem głębia tekstów wykonywanych utworów wraz z ich niekonwencjonalnymi, autorskimi aranżacjami”.

twoje_niebo_2

Zespół koncertuje i bierze udział w różnych projektach ewangelizacyjnych, ale ta działalność nie odrywa ich od najważniejszego: od posługi podczas liturgii. Zespół swoją muzyką dopełnia niedzielne Eucharystie, ważniejsze uroczystości, a przede wszystkim liturgię Triduum Paschalnego w przemyskim kościele przy klasztorze Karmelitów Bosych.

Dotychczasowe sukcesy zespołu:

Nagrody: Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku

Płyty: Twoje Niebo „Dzień po dniu”

Nominacja do plebiscytu Gościa Niedzielnego i Chrześcijańskiego Grania – Płyta Roku 2012.

Słuchając tej muzyki nie można chyba nie poddać się wciągającej, rozgrzewającej, unoszącej kilka stóp nad ziemią młodzieńczej energii – nogi i reszta człowieka zrywają się do tańca, a dusza raduje się i wielbi Pana!

You may also like...

2 komentarze

  1. Krzych pisze:

    Bardzo zapowiadajacy sie zespol. Aranze naprawde warte wysluchania, zdolni muzycy.

  2. Boguslaw pisze:

    Jak do tej pory nie poznalem jeszcze zespolu o repertuarze tak zroznicowanym i dobrze wykonanym. Macie swietny potencjal. Gratuluje i zycze dalszych sukcesow w przyszlosci!

Dodaj komentarz