Cure My Vanity

cure_my_vanity (1)

Głosowanie (1 – 12 grudnia):

Wyślij SMS o treści RDN.DEBIUTY.5 na numer 71051 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS)

 

Zespół o sobie:

Cure My Vanity (ang.Wylecz Moją Próżność) – zespół założony w Tarnowie w 2011 roku przez braci Krzyśka i Tomka Kozioł, którzy od 2007 byli związani  z projektem „50 róż”  ks. Piotra Osińskiego (pomysłodawcą „Listy z Mocą” w RDN małopolska i twórcą witryny muzykadladuchca.pl).  Po 4 latach wspólnego „muzykowania”  Krzysiek i Tomek  Kozioł wraz z zaprzyjaźnionym gitarzystą Pawłem Magierą postanawiają założyć  rockowy, do którego dołącza Sylwester Stec (były perkusista „Oceanu Miłosierdzia”)  później dołaczył wokalista i autor tekstów Mateusz Przybyło, który ostatecznie ukierunkował styl przyszłego Cure My Vanity.Współne próby nad materiałem zaowocowały już 2 miesiące później pierwszym koncertem w Sanktuarium bł.karoliny w Zabawie. Zespół Cure My Vanity w tym samym roku skomponował utwór „Czarny Punkt” do którego powstał specjalny teledysk dedykowany ofiarom i rodzinom wypadków drogowych, nawiązujący do pomnika ofiar wypadków w Zabawie. Rok później w zupełnie innej stylistyce powstaje utwór  „Road of Life” który cieszył się dużym powodzeniem na  liście „Demogram”w RDN małopolska.

Styl zespołu łączy w sobie najróżniejsze formy muzyki rock’owej.Od mocnych punkowych i hard rockowych brzmień aż po liryczne ballady. Inspiracji szukają m.in. w zespołach takich jak P.O.D., Foo Fighters czy, 2 TM 2,3, Luxtorpeda .

Teksty utworów mają skłonić słuchacza do refleksji nad własnym życiem, do czego od początku nawiązuje sama nazwa zespołu. W swoim przekazie zespół CMV  jest związany z wartościami chrześcijańskimi, które nie tylko są uwielbieniem ale głównie drogą poszukiwania Boga przez każdego z nas, a zwłaszcza przez tych którz zatracili wiarę.

Nagrody:

Laureat II Ogólnopolskiego konkursu „ Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” w kategorii młodzież – dorośli

 

Posłuchaj:

Gniew

Road of Life

You may also like...

Dodaj komentarz